poniedziałek, 26 października 2015

Pomiary pola EM przy korytkach teletechnicznych w garażu

W naszych szerokościach geograficznych źródłem pola elektromagnetycznego jest ziemia, jest to 30 mikrotesli (uT) i 26 henrów (A/m). Źródłem pola elektromagnetycznego i związanych z nim zakłóceń są urządzenia elektryczne takie jak świetlówki, wentylatory Jet, zbrojenia podłączone do uziomów fundamentowych (wysoka przenikalność magnetyczna ferromagnetyków). Wszystko to zakłóca sygnał CCTV w kablu koncentrycznym, biegnącym w korytku pod sufitem.

Pomiary przy świetlówkach wskazują 30-120 uT, 5-15 H.


Zasilanie wentylatorów Jet emituje ponad 200 uT i 30 H.

Uziom fundamentowy to źródło EM


piątek, 16 października 2015

Żądania Dom Development S.A.

Dom Development S.A. specjalnie dla Adrii II i III opracował nowe procedury tzw. porozumienia i próbuje zmusić zarząd do jego podpisania:

W przypadku wykonania prac naprawczych oraz podpisania protokołu odbioru prac Wspólnota Mieszkaniowa nie będzie zgłaszać wobec Dom Development ani Generalnego Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń dotyczących nieprawidłowości objętych niniejszym Porozumieniem. 

Zarząd działający w imieniu i na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej oświadczają, że na dzień podpisania Porozumienia w hali garażowej nie ma żadnych innych nieprawidłowości lub usterek oprócz wymienionych w Załączniku nr 1.

Strony oświadczają, iż wykonanie zawartego Porozumienia wyczerpuje wszystkie zobowiązania Dom Development oraz Generalnego Wykonawcy wobec Wspólnoty Mieszkaniowej i/lub osób trzecich w zakresie nieprawidłowości, o których mowa w Załączniku nr 1 do Porozumienia. 

Zarząd działający w imieniu i na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej oświadcza, iż w związku z postanowieniami § 1 niniejszego Porozumienia Wspólnota Mieszkaniowa nie będzie uprawniona do dochodzenia jakichkolwiek wierzytelności i roszczeń wynikających z powyższego tytułu.

Podpisanie takiego porozumienia skutkowałoby wyłączeniem rękojmi na naprawiane części nieruchomości (do czego zarząd nie ma prawa, bo nie jest stroną rękojmi) i koniecznością płacenia przez mieszkańców za kolejne naprawy mimo przysługującej mieszkańcom rękojmi, jeśli pierwsze naprawy nie wyeliminowałyby wszystkich problemów.

Wyraz oburzenia można kierować do kierownika serwisu gwarancyjnego, który zlecił prawnikowi opracowanie porozumienia: serwis.gwarancyjny małpa domd.pl.

wtorek, 13 października 2015

Finanse

W tym roku mieszkańcy mają prawie sześciocyfrowe zaległości względem wspólnoty w płaceniu czynszu. Na razie nie ma zagrożenia płynności, ale musimy być ostrożni w realizacji budżetu.

sobota, 3 października 2015

Problemy z wentylacją

Według pierwotnych założeń projektowych, które dla budynków 9-cio kondygnacyjnych widziała mgr inż. Mirosława Puczyńska, wentylacja miała być mechaniczna wyciągowa dla pionów kuchennych, okapów, łazienek, wc/garderób/schowków. Dom Development przyciął koszty i ludzie mają grzyba w łazience, zimno w wc i czują papierosy z innego mieszkania z tej samej klatki. Wentylacja jest źle zakończona, co potwierdza przegląd kominiarski. Można zgłaszać usterki do serwisu gwarancyjnego DD powołując się na wyniki przeglądu. Czemu samodzielnie? Bo Dom Development szantażuje zarząd bezprawnymi porozumieniami. Dodatkowo byliśmy informowani, że pracownicy serwisu chodzą na specjalne szkolenia jak zrobić klientów w balona, w tym stosując socjotechniki. Ogólny obraz firmy drastycznie różni się od tego z biur sprzedaży...






Wyloty wentylacji grawitacyjnej powinny być zakończone tak:



a są zakończone tak:



Problem z ubezpieczeniem mieszkań przez drzwi

Dom Development kazał firmie LaPorte zamontować do drzwi z certyfikacją antywłamaniową C szyldy składające się z części właściwej spodniej i dekoracyjnej wierzchniej, która może być zdemontowana poprzez odkręcenie kluczem ampulowym. Niektórzy ubezpieczyciele widząc tylko część zewnętrzną twierdzili, że drzwi jako całość nie spełniają Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Na zdjęciu fragmenty z dokumentu badania drzwi przez ITB. Widać, że certyfikacji podlegał "goły" szyld ochronny bez nakładki dekoracyjnej. Stanowisko w sprawie szyldu przedstawiła jednostka certyfikująca Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Ubezpieczycielom należy przedstawić ww. dokument.



piątek, 2 października 2015

DIY: Naprawa korozji obudowy pralki

Do nowego mieszkania zazwyczaj kupuje się nowe AGD. Ja kupiłem Electroluksa - sensowne programy, relatywnie cicha i mało wibrująca, silnik inwerterowy. Kiedyś Electrolux był synonimem niezawodnej pralki. Nawet robione 7 lat temu we Francji modele były w jeszcze w porządku. Teraz produkcja jest włosko-chińska i ustawiona w łazience pralka potrafi zerdzewieć. Pionowa ścianka jest zgrzewana oporowo z częściami służącymi do poziomego przymocowania i zgrzeiny nie są odporne na korozję. Zgrzewanie i lakierowanie zostawia przestrzenie, w których może penetrować woda. Można wymienić obudowę na nową, ale co z tego, jak zerdzewieje znowu. Ten model ma błędny proces produkcyjny. Wydawać regularnie 500 zł co 1,5 roku nie ma sensu. Chyba, żeby kupić nowego Boscha. Blacha w niemieckim Audi też nie rdzewieje. Alternatywne rozwiązanie: naprawić ściankę samemu za 40 zł za pomocą taśmy malarskiej, pędzelka, papieru ściernego i farby na rdzę Hammerite 0,25l z gwarancją na 8 lat (wszystko dostępne w Leroy Merlin).










czwartek, 1 października 2015

Apel w sprawie murków

Dzisiaj administracja w związku ze zgłoszoną usterką erozji murków weryfikowała poszczególne bloczki. Nie były sprawdzane te od wewnątrz ogródków lokatorskich. Prośba o sprawdzenie tego na własną rękę. Pomyślcie Państwo o tym, że dziecko będzie chodzić po murku, trafi na obluzowany bloczek, spadnie i zrobi sobie krzywdę. Informacje można przekazać do administratora w budynku 15D, mailem do zarządu osiedle.adria2i3 małpa gmail kropka com lub do serwisu gwarancyjnego DD. Przy średniej dziennej liczbie wejść na bloga 80-90, na 413 mieszkań, jest spora szansa, że czytający ten tekst znają sąsiadów z ogródkiem. Prośba o zwrócenie im uwagi, że jest taki apel.