czwartek, 20 grudnia 2018

O co chodzi z kasą za działkę

Na terenie miasta stołecznego Warszawy mamy do czynienia z działkami, których właścicielem jest miasto, a także działki należące do skarbu państwa. Oba typy działek są "wynajmowane" mieszkańcom - jest to wieczyste użytkowanie. W tym roku sejm uchwalił ustawę przekształcającą wieczyste użytkowanie we własność. Przekształcenie polega na tym, że przez 20 lat będzie się płacić rocznie tak jak za wieczyste użytkowanie, a w zamian zostaje się właścicielem (części) działki.
Jeśli zapłaci się te pieniądze jednorazowo w pierwszy roku działania ustawy, to jest bonifikata 60%.
Równocześnie miasto stołeczne Warszawa, przed wyborami samorządowymi uchwaliło podobną uchwałę ustalającą bonfikatę na 98%, po wyborach zmieniło zdanie na 60%, a potem prezydent Warszawy to przemyślał i może jednak nadal będzie 98%. Nas dotyczy 60%, bo jesteśmy na działce państwa a nie miasta. Działka państwa jest w obszarze miasta, więc wszystkie obciążenia obywateli są zbierane przez miasto i są przychodami miasta. Robiąc upust 98% miasto kasuje sobie spore wpływy do budżetu (Z Killera: "Widzisz Wąski cożeś narobił? Urwałeś kurze złote jaja"). Żeby to zrekompensować miasto wpadło na pomysł, że zwiększy wycenę naszej działki i wszystkich pozostałych w mieście 3x, co spowoduje że te jednorazowe 2%, to tak naprawdę będzie 6% albo ludzie zostaną tak zniechęceni relatywnie wysoką dla zwykłego człowieka kwotą, że sobie odpuszczą i budżet miasta będzie uratowany.
Wycena naszej działki przez miasto jest wzięta z sufitu. Wspólnota Mieszkaniowa ma własną wycenę i szablon odwołania od podwyżki do samorządowego kolegium odwoławczego. Sprawa będzie ciągnąć się latami. Mimo złożenia odwołania bieżącą kwotę daniny trzeba zapłacić.

czwartek, 2 sierpnia 2018

Straż pożarna obiecuje nam mandat albo sprawę w sądzie

Mamy mieszkańców, którzy wychodzą na klatkę schodową zapalić papierosa. Dym wykrywany jest przez czujnik dymu, alarm włącza się automatycznie i przyjeżdża do nas 6 strażaków wozem bojowym. Jest sprawdzenie obiektu - pożaru nie ma, ale jest awantura. Za wszystkie kary zapłaci nie ten pojedynczy palacz, ale cała wspólnota.

wtorek, 31 lipca 2018

Recycling robisz to źle!!!!!

Opon nie wyrzucamy do kosza na śmieci!!! 
Najlepiej zostawić je u wulkanizatora. Oni mają podpisane umowy na recycling, przyjeżdżają specjalne firmy i odbierają od nich opony.
Opony wyrzuconych w ten sposób nie da się zutlizować!!!
 

wtorek, 24 lipca 2018

Wynajmę miejsce postojowe w Adria 3

Dzień dobry,

mam do wynajęcia miejsce postojowe pod budynkiem 15C/D. Zainteresowanych proszę o kontakt.
Mój numer tel. 500 015 94 pięć.

Pozdrawiam,

piątek, 13 lipca 2018

Poszukuję do wynajęcia miejsca postojowego w Adria1

Dzień dobry, 

Poszukuję do wynajęcia miejsca postojowego w garażu najlepiej w budynku nr 15 (Adria1). Jeśli ktoś z Państwa by takim miejscem dysponował uprzejmie proszę o kontakt 506 260 01 pięć. 

Pozdrawiam,

wtorek, 19 czerwca 2018

Garaż

Dzień dobry

Mam pytanie czy administracja jest wstanie zrobić cokolwiek w sprawie pozostawianych różnych gratów, śmieci, materiałów budowlanych, starych zabawek i Bóg wie, co jeszcze, w garażu i różnych jego zakamarkach? 
Pomijam fakt, że ludzie to chomiki i lubią trzymać różne rzeczy (...), ale pozostawianie rowerów skuterów i innych pojazdów, w ciągu komunikacyjnym i na wolnych przestrzeniach pomiędzy nimi o ile takie jest, to już chyba przesada, w końcu ktoś przydrze sobie Auto i będzie problem, kto ma zapłacić za szkody. A co do zakamarków różnego typu w hali garażowej to czy można by wykorzystać je na stanowiska rowerowe?, kolejna sprawą jest parkowanie motocykli na przestrzeniach między miejscami postojowymi oczywiście tam gdzie wlezie jakiś skuter motocykl lub inny grat, Ja się Pytam, jakim prawem jeden z drugim tam parkuje!!!!!! Ani to miejsce nie jest miejscem do parkowania ani prywatną własnością, więc albo niech płaci za miejsce (...), A może ktoś specjalnie kupił sobie takie miejsce, bo ma trudności z wsiadaniem i wysiadaniem z Auta i nie jest inwalidą zaznaczę. Reasumując mam nadzieje, że nasza kochana Administracja zrobi z tym porządek po szlak człowieka trafia jak wyjeżdża bądź wjeżdża do lub z garażu i znów musi się przeciskać pomiędzy różnym złomem, który stoi sobie dumnie na Jego drodze. 

--
Dla lokalu niemieszkalnego garażu w aktach notarialnych zawarta jest ze wspólnotą mieszkaniową umowa na zarządzanie, nie jest to jednak zarządzanie nieruchomością wspólną wynikające z Ustawy o własności lokali, bo garaż nie jest nieruchomością wspólną. Tak samo jak administracja nie może w czyimś lokalu mieszkalnym nakazać otworzenia nawiewów okiennych, żeby w całym pionie przywrócić działanie wentylacji grawitacyjnej, w lokalu niemieszkalnym administracja nie może zmusić poszczególnych właścicieli do takiego a nie innego sposobu korzystania z lokalu, chociaż rozmowy się zdarzają, także doniesienia do straży pożarnej.

2) zawarta została umowa o zarządzanie lokalem niemieszkalnym, mocą której: -----------
a) zlecono Wspólnocie Mieszkaniowej nieruchomości opisanej w § 1.1. tego aktu,
dokonywanie czynności z zakresu zarządu i administrowania opisanymi wyżej: lokalem
niemieszkalnym – garażem (BC) oraz lokalem niemieszkalnym – garażem (DE), zwanymi
dalej „Lokalami Niemieszkalnymi Garażami”, z wyłączeniem zbywania i obciążania
przedmiotowych lokali, ------------------------------------------------------------------------------------
b) współwłaściciele Lokali Niemieszkalnych Garaży zobowiązani są do pokrywania kosztów
utrzymania Lokalu Niemieszkalnego Garażu, proporcjonalnie do udziału we współwłasności,
w terminach i na zasadach odpowiednio do zaliczek opłacanych na poczet kosztów zarządu
Nieruchomością Wspólną, --------------------------------------------------------------------------------
c) w zakresie opisanego pod lit. a) zlecenia udzielono Wspólnocie Mieszkaniowej
pełnomocnictwa do dokonywania czynności prawnych związanych z tym lokalem, w tym do
zawierania, w imieniu współwłaścicieli przedmiotowych Lokali Niemieszkalnych, umów
związanych z ich eksploatacją, utrzymaniem bezpieczeństwa, porządku i czystości,
ubezpieczeniem i likwidacją szkód związanych z ubezpieczeniem, --------------------------------
d) zlecenie udzielone zostało bez wynagrodzenia, na czas nieokreślony,---------------------------
a Strona Kupująca oświadcza, że przystępuje do powyższej umowy zlecenia, oraz udziela
pełnomocnictwa Wspólnocie Mieszkaniowej w powyższym zakresie, a w przypadku zbycia
udziału we współwłasności Lokalu Niemieszkalnego zobowiązuje się dołożyć należytej
staranności w celu wyjednania od nabywcy w umowie zbycia zgody na przystąpienie do
opisanej wyżej umowy zlecenia i udzielania pełnomocnictwa w tożsamym zakresie. ------------

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Budowa ul. Jugosłowiańska

Naprzeciwko Adrii 1 planowany jest budynek bardzo mocno nawiązujący do zachodniej części bloku 15. Podobieństwo do Adrii 1 i Iskry VI narzucone przez biuro architektury. Plusy: nie będzie meneli pijących piwo na murku ogrodzeniowym; powinny zmniejszyć się przecieki do garażu (ciężki budynek naciska na piasek z wodą gruntową z zasilaniem z Wisły). Minusy: nie będzie dzikiego parkingu; mieszkańcy 15A będą od strony północnej mieli bardzo podobny widok do mieszkańców 15B. 4 niezadowolone osoby z osiedla mogą odwoływać się do samorządowego kolegium odwoławczego, ale raczej nie ma to sensu - projektowany budynek spełnia wszystkie przepisy, a forma budynku narzucona jest przez miasto.




środa, 11 kwietnia 2018

Budowa bloku na sąsiedniej działce

Spółdzielnia Mieszkaniowa Gocław Lotnisko na wysokości Adrii 1 planuje 14/8 kondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy z garażem podziemnym.


wtorek, 20 lutego 2018

Hałas, wiercenie - blok D, klatka III

Witam,

Czy ktoś możne zna źródło hałasu (wiercenia), które roznosi się co
kilkanaście dni w bloku D, klatka 3? Mieszkamy tu od trzech lat i są
takie dni że przez kilka godzin ktoś hałasuje jakby wiercił w grubym
betonie. Nie jestem w stanie samodzielnie zlokalizować źródła dźwięku,
więc nie mam jak porozmawiać z "Nadawcą".

Na prawdę rozumiem, że ktoś od czasu do czasu składa meble lub ma
remont i trochę pohałasuje. ale z tą częstotliwością nie da się
wysiedzieć w domu z dziećmi - tak jak na przykład dzisiaj i wczoraj.
Brzmi mi to bardziej jakby ktoś miał jakiś domowy warsztat i ciął
tutaj jakieś materiały.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

poniedziałek, 15 stycznia 2018

niedziela, 7 stycznia 2018

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo

W piątek mieliśmy interwencję straży pożarnej, bo z instalacji LPG samochodu ulatniał się gaz. Strażacy zakręcili zawór i poprosili właściciela o wyprowadzenie samochodu na zewnątrz i natychmiastowy serwis auta. Według menedżera floty aut nasz garaż nie jest przystosowany do parkowania samochód zasilanych propanem-butanem (to że nie ma zakazu wjazdu jest inwencją DD, żeby nie ograniczać sprzedaży miejsc garażowych). Spalenie się samochodu sprawcy nie jest objęte ubezpieczeniem komunikacyjnym. Podobnie nikt nie wypłaci odszkodowania wspólnocie za zniszczenie garażu ani właścicielom za straty na sąsiadujących samochodach. Apeluję o dbanie o stan techniczny samochodów oraz zgłaszanie wycieków gazu niezwłocznie do ochrony/administracji lub dyżurnego straży pożarnej 22 596 70 80.




wtorek, 2 stycznia 2018

Danfoss Eco

Gdyby grzejniki w mieszkaniu były takie mądrę, żeby same zmniejszyły temperaturę na noc, a potem nagrzały pokój tuż przed wstawaniem do pracy. Żeby po wyjściu do pracy grzejniki ustawiały się same na 17C. A w sobotę i niedzielę, żeby grzały później niż w dni robocze. Żeby można było stworzyć harmonogram na cały tydzień. Można. Są na rynku termostaty Danfoss Eco programowane z komórki za pomocą protokołu Bluetooth.

Na dole temperatura z harmonogramu lub ustawiona ręcznie (i obowiązująca do następnej zmiany automatycznej), na górze temperatura zmierzona przez termostat.

Aktualnie widoczne po protokole Bluetooth termostaty. Zasięg komunikacji wynosi do 10m.

Adaptive learning pozwala na uczenie się termostatu jak bardzo ma odkręcić zawór, żeby uzyskać docelową temperaturę. Po 7 dniach termostat powinien optymalnie utrzymywać zadane wartości. W przypadku otwartego salonu i/lub grzejnika w pobliżu drzwi balkonowych kontrolę ciepła (Heat control) należy ustawić na Moderate (vs Quick) - nagrzane powietrze szybko ucieka i należy założyć większą bezwładność wynikową grzejnika.



Gdzie są domyślne temperatury? Z prawej strony ekranu. Trzeba wykonać ruch slide.





Jak to może działać? Temperaturowy zakres pracy urządzenia to 0-40C. Rodzielczość pół stopnia. Pomiary temperatury co 10 minut, a ustawianie co 30 minut. Tablica do adaptacji może wyglądać tak: czas [0-48], T zadana, T początkowa, T wynikowa, l - długość po obwodzie wykręcenie zaworu. Urządzenie sprawdza czy dla danego czasu i zadanej temperatury ma wpis. Jeśli tak to sprawdza T początkową. Jeśli są takie same to sprawdza T wynikową. Jeśli wartość wynikowa równa się zadanej to używa historycznej wartości l. Jeśli wartość wynikowa jest większa l musi być mniejsze, w przeciwnym wypadku większe. Po upływie cyklu 30 minut urządzenie zapisuje aktualne parametry. Temperatury i wartość l dadzą się zapisać w 8 bitach, a cały wpis tablicy na 32-bitowej liczbie całkowitej, dlatego liniowe skanowanie tablicy w celu znalezienia najlepszego wpisu [T zadana, T początkowa] jest szybkie. Mikrokontroler może być bardzo prosty. Stos Bluetooth może jednak wymagać SoC ARM.