1. Brak zatwierdzenia sprawozdania finansowego.
2. Brak absolutorium dla zarządu Dom Development.
3. Brak funduszu celowego.
4. Brak planu gospodarczego na 2015r., w tym ewentualnych zwrotów nadpłat.
5. Brak wynagrodzenia dla zarządu.
6. Zarząd wybrany.
7. Akceptujemy braki dokumentacji.
Ogólnie rzecz biorąc: zarząd pracuje za darmo, czynsze po staremu, nie możemy wydać żadnych pieniędzy na inwestycje - będą się akumulować, bez możliwości ruszenia.
Można powiedzieć że idiotyzm w narodzie ma się mocno.
OdpowiedzUsuńczy to są już wyniki oficjalne?
OdpowiedzUsuńpowiem szczerze,że jestem wielce zdziwiona, gdyż po wstępnych wynikach z zebrania (25% uprawnionych) wstępne wyniki przedstawiały się inaczej. Do tego wyniki w głosowaniu internetowym też były w większym stopniu za przyjęciem ustaw. Podobno ciężko było ludzi nieobecnych na zebraniu nakłaniać do głosowania. Toż to nagle kolejne 26% nagle prawie w całości jest do wszystkiego na NIE? Jakoś trudno mi w to uwierzyć
Oficjalnie potwierdzone ale pewnie nie finalne. Administracja nadal kompletuje głosy. Wygląda na to, że nastroje ruchu oburzonych i kontestacja wszystkiego przeniosły się na głosowanie wspólnotowe.
Usuńpewnie dla tych ludzi, jak wszystko działa to jest super po co mają głosować za czymś, lepiej wybrać wszystko na nie i z głowy, bez czytania pytań.
OdpowiedzUsuńA to, że będzie trzeba zapłacić za ewidentne błędy developera to nie ma znaczenia, kiedyś ktoś to za nich może załatwi bo tak jest prościej.
Żenada. Chciałbym zapytać takiego ynteligenta, który głosował przeciwko funduszowi remontowo-modernizacyjnemu, w jaki sposób wyobraża sobie realizację zadań, które zwykle finansowane są z takiego funduszu. Rozumiem, że Ci, co byli przeciwko, będą finansować z własnych pieniędzy, wszelkie niezbędne naprawy i inwestycje, a cała kasa, którą można było zasilić ten fundusz, będzie sobie leżeć. Ludzie mieszkający na naszym osiedlu jak widać nie dorośli do egzystencji we wspólnocie, bez pośrednictwa mamusi i tatusia, bo albo mają wszystko gdzieś i nie głosują, albo głosują w sposób urągający zdrowym zmysłom. Powinny chyba wrócić czasy, kiedy o wszystkim decydowała spółdzielnia, czy inne tego typu ciało, bo ludzie nie dorośli do samodzielnego (w ramach wspólnoty) zarządzania.
OdpowiedzUsuńA mnie to wcale nie dziwi...mieszkam tu juz troche i widze jacy ludzie tu mieszkaja...zawistni,robiacy wszystkim na zlosc,interesujacy sie tylko wlasnym interesem. Glosuja na nie zeby przypadkiem ktos z rady nie bral kasy za swoja prace. Najlepiej byloby robic wszystko spolecznie. Ludziom sie wydaje ze zarza nie robi nic,podczas gdy to pochlania naprawde sporo czasu!
OdpowiedzUsuńNie chcę wchodzić nikomu w kompetencje, ani podważać umiejętności, ale czy administracja dobrze liczy głosy? Czy nie są liczone niektóre kilkukrotnie bądź pomijane? Pytam, bo na informacjach na drzwiach po zebraniu proszono o oddanie głosów osoby, których na nim nie było (karty miały być do odbioru u ochrony). Ja na zebraniu byłam, swoje głosy oddałam (zresztą na imiennej karcie do głosowania). W tym tygodniu ze skrzynki zaś wyjęłam ponownie imienną czystą kartę do głosowania (wydaną zgodnie z datą w połowie kwietnia, zatem po zebraniu), z prośbą o głosowanie w tych samych sprawach. Czy to znaczy, że moje poprzednie głosy zostały zagubione?
OdpowiedzUsuńJa tam mogę głosować parę razy i na kartach i internetowo, ale czy to nie wprowadza bałaganu w liczeniu - sprawdzanie czy tego kogoś głosy już były liczone czy nie, a może nie zwraca się na to uwagi i jest więcej osób, w takiej sytuacji, a głosy liczone są kilkukrotnie od tego samego głosującego?
Niestety również mam zastrzeżenia, co do formy głosowania. Głosowałem przez Kartotekę, chociaż ADM usilnie z wywieszonych kartek namawia mnie do głosowania tylko papierowo przez Ochronę.
UsuńCo więcej, w końcu też dostałem komplet kart do głosowania do skrzynki i przyznam, że miałem myśli po złości zagłosować jeszcze raz, tym razem wszędzie na NIE! Ale nie będę sam sobie szkodził przecież...
Jeśli ufać liczbom to przez internet inaczej głosowano, choć oddano na razie około 13% głosów, to w zdecydowanej większości były za uchwałami. Lecz czy te głosy oddane elektronicznie i papierowo w formie obiegowej, w ogóle będą prawidłowo policzone ... ? /mru/
A który budynek i lokal? Komentarz nie będzie widoczny publicznie.
OdpowiedzUsuńA można wiedzieć, jak proporcjonalnie wynoszą głosy? na tak i na nie? (czy wogóle prawnie można podać takie informacje?)
OdpowiedzUsuńZastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - jak te głosowanie ma się do udziału garażu. Z tego co pamiętam - to jest dokładnie 1 lokal ze znaczym udziałem i muszą wszyscy muszą mieć takie same zdanie, by głosować na tak. Wystarczy 1 osoba-współwłaściciel garażu, który może zablokować takie głosowanie. Więcej chociażby tutaj: http://www.wspolnotamieszkaniowa.pl/aktualnosci/wspolnota-garazowa-we-wspolnocie-lokalowej/1611.html
Może z tego powodu są takie cząstkowe wyniki, jakie są. Mam nadzieje, że ludzie się ogarną i wszyscy zagłosują sensownie.
Ustawa o własności lokali:
UsuńArt. 23. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.
2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według
wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie
postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo
większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 15 udziałów w nieruchomości wspólnej.
3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych
indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.
czy udało się już potwierdzić że głosowanie jest poprawne?
OdpowiedzUsuńWedług PMG jest poprawne. Do 19 czerwca zagłosowało 137 właścicieli + DD z udziałem 10,91%. Procenty liczone są po udziałach.
OdpowiedzUsuńto jest wprost niemożliwe, że tylu ludzi w ten sposób zagłosowało
OdpowiedzUsuńJak się do tego głosowania mają wyniki dostępne na kartotekaonline.pl ?
OdpowiedzUsuńWedług nich zagłosowało ok 14% osób / czy one przedstawiają tylko i wyłącznie dane dot. głosujących internetowo? /
no właśnie jest coś nie tak na przykładzie 1 uchwały- online za jest ok 10% na papierze 19,93% co w sumie daje prawie 30% jeśli głosuje 51% udziałów to nie ma szans żeby przegłosować to jako przeciw
OdpowiedzUsuń