sobota, 5 marca 2016

Zebranie Wspólnoty

Zgodnie z ustawą o własności lokali każdy z właścicieli musi być powiadomiony z wyprzedzeniem minimum 7 dni, zajmie się tym administracja. Jak mawia Marek Kondrat - Internetowi mają lepiej. Bo wiedzieli z większym wyprzedzeniem.


17 komentarzy:

  1. Prośba o wyjaśnienie czy propozycje uchwał dot. CCTV zawierają również koszt wymiany okablowania i osprzętu analogowego na cyfrowy? Z tego co pamiętam z poprzednich wpisów (i jeszcze z forum), etap II (bud. A i B) ma analogowe CCTV (w tym przede wszystkim rejestratory, z ograniczoną retencją - i średnią jakością). Do tego, czy koszt zakłada przeszkolenie ochrony z obsługi? Czy zwiększona ilość kamer nie przerazi pracowników ochrony i/lub nie zgłoszą roszczeń związanych ze zwiększonymi obowiązkami?

    Z racji tego, że nie dam rady dojść do głosu, bazując na poprzednich zebraniach, zapytam również o kwestie związane z doposażeniem wyjazdów z garażu (przede wszystkim z H1 od strony Żabki) na poziomie drogi dojazdowej w lustra? PT lokatorzy z bloków C i D nie zawsze zwalniają - z racji ograniczonej widoczności, wcześniej czy później może dojść do stłuczki.

    Pozdrawiam,
    Grzegorz z 15B

    OdpowiedzUsuń
  2. Propozycja jest taka, żeby na II i III etapie nie robić wymiany, ale doposażenie. Braliśmy pod uwagę konieczność dopasowania ilości monitorów i sposobu prezentacji do możliwości zwykłego pracownika ochrony.

    Reszta zarządu jest zdania, że nie należy robić czegoś, z tego powodu, że ktoś nie przestrzega przepisów, ale należy egzekwować przepisy.

    Mam taki głupi pomysł, żeby od straży gminnej kupić tanio zdemontowane fotoradary i robić zdjęcia...

    OdpowiedzUsuń
  3. Panie Jakubie.
    Mamy dokładnie tydzień do zebrania.
    Gdzie są powiadomienia o zebraniu?
    Czy kartki wywieszone w gablotach są według zarządu i zarządcy wystarczającym dokumentem?

    OdpowiedzUsuń
  4. Administracja powinna dostarczyć zawiadomienie osobiście lub wysłać mailem lub listem poleconym. Czy w Pana przypadku żadne się nie zadziało? Czy administracja posiada Pana poprawne dane kontaktowe?

    OdpowiedzUsuń
  5. Do chwili obecnej nie dotarło zawiadomienie żadna drogą. Biorąc pod uwagę fakt, że administracja ma dzisiaj wolne nie sądzę żeby zawiadomienie dotarło dzisiaj. Dane podane przy zasiedleniu są aktualne więc administracja powinna je mieć.

    OdpowiedzUsuń
  6. Wczoraj administrator był 2 raz pod drzwiami i pukał, nikt mu nie otworzył. Będzie próbował dzisiaj ponownie.

    OdpowiedzUsuń
  7. do mnie też nie dotarło powiadomienie ani projekty uchwał, moje dane od czasu jak się wprowadziłam się nie zmieniły.

    OdpowiedzUsuń
  8. Chyba polegliśmy na obecności mieszkańców w domu. Jeśli dostanę dane adresowe, w tym email, mogę sprawdzić co nie zadziałało. Komentarz byłby do wiadomości prywatnej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Raczej na profesjonalizmie tej firmy.

      Usuń
    2. Sławek jak zbierał głosy to bywały sytuacje, że zastawal ludzi dopiero po 22. Nie wszyscy mają tak dobrze, że mogą siedzieć w domu przez cały dzień i udzielać się w internecie.

      Usuń
    3. Panie Jakubie. Do udzielania się w internecie nie potrzeba siedzieć w domu, myślałem że Pan jest tego świadomy. takie sytuacje biorą się gdy profesjonalne firmy szykują materiały i powiadomienia na kilka dni przed upływem terminu dostarczenia owych.

      Usuń
  9. Witam :). Dwa dni temu otrzymałam komplet dokumentów na zebranie mailem, super pomysł. Wczoraj wieczorem Pan Piotr przyniósł mi rownież te same dokumenty osobiście. Pomimo środy nasza administracja pracuje, jako matka z dzieckiem która spędza dużo czasu na spacerach z wózkiem zawsze widzę naszego administratora w pracy, niezależnie od dnia tygodnia. Gratuluje Zarządowi wyboru firmy i tego ze to Integrum jest dla Nas a nie my dla Integrum :). Pozdrawiam, Julia z 15C

    OdpowiedzUsuń
  10. Panie Jakubie,
    mam małe pytanie, czy do porządku obrad podczas zebrania można by było dodać krótką dyskusję lub głosowanie nad terminem zbierania głosów do uchwał? Chodzi mi o to, żeby określić z góry czas na oddanie głosu w systemie "obiegowym" przez osoby, które nie dotrą na zebranie. W zeszłym roku zebranie odbyło w marcu, głosy się zbierały potem jeszcze przez KILKA miesięcy i to jak sami Państwo z zarządu wspominaliście z trudnościami. Dopiero w drugiej połowie lipca uzyskaliśmy jakąś informację zwrotną na temat uchwał. Czy moglibyśmy zatem ustalić (i wywiesić po zebraniu info na klatkach), że Ci co nie głosowali mogą wyrazić swoją opinię np. do końca kwietnia. Wydaje mi się, że półtora miesiąca to jest i tak bardzo długi czas, a na pewno wystarczający by każdy zainteresowany losami osiedla mógł odhaczyć kilka tych ZA/PRZECIW. (W końcu komu mało półtora miesiąca, to i kolejne pół roku nie pomoże). Wszyscy chwilę po majówce poznalibyśmy wyniki głosowania i nie przeciągałoby się to w nieskończoność (wielomiesięczne czekanie bywa nudne i denerwujące), a zarząd i administracja mogliby od razu przystąpić do realizacji zadań i uchwał. Termin oczywiście byłby do ustalenia (podany przeze mnie jest propozycją). Czy jest to w ogóle możliwe?

    OdpowiedzUsuń
  11. Bardzo dużym problemem jest u nas uzyskanie 50% głosów. Trzeba chodzić po mieszkaniach, aż w końcu uda się spotkać daną osobę. Ludziom wydaje się, że jest jak w spółdzielni mieszkaniowej i ktoś zrobi wszystko za nich. Nie są zainteresowani głosowaniem i nie czują tego, że to powinien być ich obowiązek. Gdybyśmy po miesiącu zrobili koniec głosowania to nie mielibyśmy wymaganej frekwencji i uchwały by przepadły.

    OdpowiedzUsuń
  12. ok. dziękuję za odpowiedź. szkoda.
    Rozumiem, że to 50% jest wymagane ustawą o wspólnotach mieszkaniowych? I nie możemy drogą wewnętrznej uchwały zdecydować, że brak głosu jest głosem za?

    OdpowiedzUsuń
  13. Czy z punktu widzenia formalno-prawnego możliwe jest podjęcie uchwały o zmianie wymaganego procenta głosów do podjęcia uchwał w przyszłości?

    OdpowiedzUsuń
  14. Można podjąć taką uchwałę ale byłaby niezgodna z ustawą i wtedy wszystkie działania zarządu do zaskarżenia w sądzie. Ewentualnie uchwała o uprawnieniach zarządu do samodzielnego decydowania o zbyt dużej liczbie rzeczy bez ukierunkowania decyzji przez wspólnotę. Nikt by tej opcji nie chciał.

    OdpowiedzUsuń